Wsparcie dla dzieci i rodziców w ramach pracy Świetlicy Środowiskowej „Lipa” i „Dąb”

 

 

Potwierdzone jest, że izolacja społeczna może negatywnie wpływać na zdrowie i samopoczucie zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Odizolowanie może być źródłem negatywnych skutków w kwestii zdrowia.

Zwiększa się bowiem ryzyko chorób somatycznych, związanych z brakiem aktywności fizycznej oraz powstawaniem stanów stresowych i depresyjnych. O ile dorosłe osoby rozumieją otaczającą nas nową rzeczywistość, o tyle dzieci źle reagują na przymusową izolację.

Coraz więcej informacji pojawia się w internecie dotyczących problemów dzieci z radzeniem sobie z przemocą, lękami i frustracją, w związku z brakiem możliwości nawiązywania więzi koleżeńskich i ograniczeniami. Takie sytuacje potęgują problemy rodziców, którzy muszą pracować, uczyć dzieci i dbać o dom.

Dlatego wychodząc naprzeciw powyższym problemom proponujemy zarówno dzieciom, jaki ich rodzicom wsparcie telefoniczne o charakterze porad wychowawczych i pedagogicznych.

Rozmowa z kimś z zewnątrz potrafi przynieść pocieszenie, otuchę i wsparcie psychiczne.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:

telefoniczny: od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 – 17.00,

pod nr. tel. 602 626 205

oraz

mailowy: lazy_swietlica@o2.pl lub lazy_swietlica@o2.pl

Wróć do aktualności
Facebook