Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • ...
  ...
 • ...
  ...
 • ...
  ...
 • ...
  ...
 • ...
  ...
Dzisiaj jest: 15 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

Historia Świetlicy

 

Krótka historia powstania Świetlicy Środowiskowej „Lipa” w Łazach 

To był kwiecień 2009 roku, pierwsze dni mojej pracy, zobaczyłam starą zniszczoną halę, która nie miała części dachu, ściany były bardzo zdewastowane, a podłoga pozarywana. Usłyszałam: „Czy podoba się Pani to miejsce”, ktoś pomyśli paradoks ,a jednak....w tym miejscu było coś szczególnego. Oczami wyobraźni przedstawił mi się widok działającej Świetlicy: duża sala wielofunkcyjna, toaleta, pomieszczenie gospodarcze, pokój Kierownika i mała kuchnia. I tak się stało... w lipcu 2009 roku nastąpiło uroczyste otwarcie placówki dla dzieci z ternu Gminy Kampinos oraz całego Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Inicjatorem był Pan Wójt wraz z zastępcą oraz Stowarzyszenie „Razem”, które włożyło wiele pracy w powstanie i funkcjonowanie placówki.

Dużo zawdzięczamy też wolontariuszom, którzy ciężko pracowali, aby Świetlica była kolorowa, widna, przyjazna dla dzieci i ich rodziców.

A atmosfera w placówce to już zasługa samych dzieci, które codziennie przychodzą na zajęcia mimo mrozów, wichur i deszczu.

  

Działania na rzecz dzieci niepełnosprawnych  - Oddziały Specjalistyczne od 2012 roku  

               Od połowy roku 2012 zaprosiliśmy do naszej Świetlicy, także dzieci niepełnosprawne, dla których stworzyliśmy ofertę zajęć o charakterze specjalistycznym.

               W naszej ofercie można znaleźć szeroką gamę  zajęć z zakresu terapii zajęciowej z elementami rehabilitacji, psychologii oraz zajęć pedagogicznych.

            Główny nasz cel to integracja, usprawnienie i zabawa połączona z edukacją.