Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • ...
  ...
 • ...
  ...
 • ...
  ...
 • ...
  ...
 • ...
  ...
Dzisiaj jest: 16 Październik 2021    |    Imieniny obchodzą: Florentyny, Ambrożego, Gawła
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Historia Świetlicy

Krótka historia powstania 
                   
Świetlicy Środowiskowej „Lipa” w Łazach

 

 

To był kwiecień 2009 roku, pierwsze dni mojej pracy, zobaczyłam starą zniszczoną halę, która nie miała części dachu, ściany były bardzo zdewastowane, a podłoga pozarywana. Usłyszałam: „Czy podoba się Pani to miejsce”, ktoś pomyśli paradoks ,a jednak....w tym miejscu było coś szczególnego. Oczami wyobraźni przedstawił mi się widok działającej Świetlicy: duża sala wielofunkcyjna, toaleta, pomieszczenie gospodarcze, pokój Kierownika i mała kuchnia. I tak się stało... w lipcu 2009 roku nastąpiło uroczyste otwarcie placówki dla dzieci z ternu Gminy Kampinos oraz całego Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Inicjatorem był Pan Wójt wraz z zastępcą oraz Stowarzyszenie „Razem”, które włożyło wiele pracy w powstanie i funkcjonowanie placówki.

Dużo zawdzięczamy też wolontariuszom, którzy ciężko pracowali, aby Świetlica była kolorowa, widna, przyjazna dla dzieci i ich rodziców.

A atmosfera w placówce to już zasługa samych dzieci, które codziennie przychodzą na zajęcia mimo mrozów, wichur i deszczu, a to jest chyba najważniejsze.


Krótka historia powstania filii
    Świetlicy „Dąb” w Kampinosie


             Efektem bardzo dobrej współpracy lokalnych władz i partnerów było powstanie filii Świetlicy Środowiskowej pod nazwą „Dąb”, która mieści się w Kampinosie.

          Świetlicę zorganizowano w Zespole Rekreacyjno – Sportowym ze względu na bardzo dobrą lokalizację i duże potrzeby dzieci oraz rodziców w gminie Kampinos.

         W dniu 6 grudnia 2011 roku było oficjalne otwarcie, zaprosiliśmy Gości: władze powiatu i gminy, radnych, dzieci, rodziców i inne osoby zaangażowane w niesienie pomocy.

         Obecnie otaczamy opieką i wsparciem około 60 dzieci. Jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy, być może w przyszłości uruchomimy jeszcze jedną filię........    ;

  

Działania na rzecz dzieci niepełnosprawnych -

                                                Oddziały Specjalistyczne od 2012roku   

             

 

               Od połowy roku 2012 zaprosiliśmy do naszej Świetlicy, także dzieci niepełnosprawne, dla których stworzyliśmy ofertę zajęć o charakterze specjalistycznym.

               W naszej ofercie można znaleźć szeroką gamę  zajęć z zakresu terapii zajęciowej z elementami rehabilitacji, psychologii oraz zajęć pedagogicznych.

            Główny nasz cel to integracja, usprawnienie i zabawa połączona z edukacją.