Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • ...
  ...
 • ...
  ...
 • ...
  ...
 • ...
  ...
 • ...
  ...
Dzisiaj jest: 26 Maj 2020    |    Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

iNFORMACJA

 

 

Od 25 maja 2020 r. Świetlica Środowiskowa „Lipa” w Łazach

zaprasza Dzieci

Informujemy, iż od dnia 25 maja 2020 roku zapraszamy dzieci na zajęcia do Świetlicy Środowiskowej „Lipa” w Łazach, w godz. 8.00 – 16.00.

 

Świetlica Środowiskowa „Dąb” będzie nieczynna.

 

Przypominamy, że ze względu na nadal trwającą sytuację epidemiczną obowiązuje rygor sanitarny. Kadra Świetlicy dołoży wszelkich starań, aby dzieci przebywające na zajęciach świetlicowych czuły się bezpiecznie i komfortowo.

 

 W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z ważnymi wytycznymi:

Wytyczne dla Rodziców/Opiekunów przyprowadzających dziecko

do Świetlicy Środowiskowej „Lipa” z Oddziałami Specjalistycznymi

 

 

1. Do Świetlicy mogą przychodzić wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

 2. Osoby dorosłe, które przyprowadzają/odbierają dzieci, również muszą być zdrowe.

 3. Jeżeli w domu, dziecka przebywa osoba na kwarantannie bądź w izolacji, wówczas takiego dziecka nie wolno przyprowadzać do Świetlicy.

4. Rodzice/opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/ze Świetlicy mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników placówki jak i innych dzieci i rodziców wynoszący min. 2 m.

 5. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie, z zachowaniem zasady – 1 rodzic z dzieckiem lub w odstępie kolejnego rodzica z dzieckiem 2 m, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe i dezynfekcja rąk).

 6. Obowiązkowa dezynfekcja rąk przez osoby dorosłe i dzieci przed wejściem do Świetlicy.

 7. Rodzic ma obowiązek przekazać pracownikom Świetlicy informację o stanie zdrowia dziecka.

 8. Obowiązuje zakaz przynoszenia zabawek i innych niepotrzebnych przedmiotów do Świetlicy.

9. Przed przyprowadzeniem dziecka do Świetlicy należy zmierzyć mu temperaturę – gorączka powyżej 37 ° C, wyklucza przyjęcie dziecka do Świetlicy.

10. Rodzice dzieci, które będą uczęszczały do placówki muszą mieć stale włączone telefony, by umożliwić pracownikom Świetlicy szybki kontakt w razie potrzeby.

11. Rodzice mogą przekazać ważne informacje o dziecku telefonicznie pracownikom Świetlicy

12. Informacje o dziecku będą przekazywane również telefonicznie.

 

Bardzo ważne – chore dzieci muszą zostać w domach!

 

Wszelkie informacje będę przekazywane Państwu na bieżąco.

Osobisty Plan Awaryjny – pomoc dla osób zagrożonych przemocą

 

 

Ograniczenie w przemieszczaniu się, czy kwarantanna wpływają w szczególny sposób na osoby wspólnie zamieszkujące. Może pojawiać się agresja lub przejawy przemocy domowej. Wychodząc naprzeciw tym problemom Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich we współpracy z Centrum Praw Kobiet, Fundacją Feminoteka i Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”  opracowało publikację „Osobisty plan awaryjny”. Ten krótki poradnik zawiera praktyczne porady dla osób zagrożonych przemocą i najważniejsze dane teleadresowe. Poradnik ten rekomendowany jest, także przez Zespół Interdyscyplinarny w Kampinosie oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz dziecka i rodziny z terenu Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Osobisty Plan Awaryjny dostępny TUTAJ 

Wsparcie dla dzieci i rodziców w ramach pracy Świetlicy Środowiskowej „Lipa” i „Dąb”

 

 

Potwierdzone jest, że izolacja społeczna może negatywnie wpływać na zdrowie i samopoczucie zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Odizolowanie może być źródłem negatywnych skutków w kwestii zdrowia.

Zwiększa się bowiem ryzyko chorób somatycznych, związanych z brakiem aktywności fizycznej oraz powstawaniem stanów stresowych i depresyjnych. O ile dorosłe osoby rozumieją otaczającą nas nową rzeczywistość, o tyle dzieci źle reagują na przymusową izolację.

Coraz więcej informacji pojawia się w internecie dotyczących problemów dzieci z radzeniem sobie z  przemocą, lękami i frustracją, w związku z brakiem możliwości nawiązywania więzi koleżeńskich i ograniczeniami. Takie sytuacje potęgują problemy rodziców, którzy muszą pracować, uczyć dzieci i dbać o dom.

Dlatego wychodząc naprzeciw powyższym problemom proponujemy zarówno dzieciom, jaki ich rodzicom wsparcie telefoniczne o charakterze porad wychowawczych i pedagogicznych.

Rozmowa z kimś z zewnątrz potrafi przynieść pocieszenie, otuchę i wsparcie psychiczne.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:

telefoniczny: od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 – 17.00,

                  pod nr. tel.  602 626 205  

          oraz

mailowy:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.