Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • ...
  ...
 • ...
  ...
 • ...
  ...
 • ...
  ...
 • ...
  ...
Dzisiaj jest: 16 Październik 2021    |    Imieniny obchodzą: Florentyny, Ambrożego, Gawła
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Organizacja Placówki

 

 

 

  

Świetlica Środowiskowa „LIPA” i „DĄB” – placówka wsparcia dziennego

Naszą placówkę prowadzi Stowarzyszenie „Razem” – organizacja pozarządowa działająca na podstawie Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (z późn. zm.).

Działalność naszej placówki reguluje Ustawa z dnia 9 czerwca 2011 r. o wsparciu rodziny i systemie pieczy zastępczej ( z późn. zm.) oraz Ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (z późn. zm.). Jednym z założeń tych ustaw jest stworzenie systemu pomocy rodzinom, które przeżywają kryzys lub mają trudną sytuację, szczególnie problem wychowawczy z dziećmi.

Wspieraniu rodziny służyć mają różne działania – jednym z nich jest organizacja placówek wsparcia dziennego. Ustawa stanowi, że „w celu wsparcia rodziny dziecko może zostać objęte opieką i wychowaniem w placówce wsparcia dziennego”. Placówki wsparcia dziennego organizują rozmaite zajęcia m.in.: sportowe, rekreacyjne, kulturalne, które pomagają w nauce, rozwijają zainteresowania. Współpracują ze szkołami, pomocą społeczną, kuratorami rodzinnymi oraz innymi instytucjami pomagającymi dziecku i rodzinie

 

Oprócz podstaw prawnych nasza placówka działa w oparciu o Statut Stowarzyszenia „Razem” oraz:

 

Działalność Świetlicy Środowiskowej "Lipa"z Oddziałami Specjalistycznymi, jest finansowana w ramach realizacji zadania publicznego, ze środków finansowych Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Gminy Kampinos.